Hrady ČR

Castles.cz
Z odborného hlediska nejpřínosnější encyklopedický web o Českých hradech. Popis jednotlivých hradů je logicky členěný, nechybí fotogalerie, naskenované obrázky a plány a seznamy použité literatury.

Hrady.cz
Turisticky orientovaný web, obsahově velmi nabitý, co se hradů týká, přináší spíše jen texty okopírované z knižních encyklopedií.

Ohradech.eu
Zpracovány jsou zde a to velmi podrobně zejména severočeské hrady, zajímavé jsou však i další sekce věnované jednotlivým tématům hradní problematiky a terminologie. Obdivuhodný počin volnočasový počin jednoho člověka.

Hrady-zriceniny.cz
Katalogová část webu obsahuje několik set zpracovaných objektů navštívených autorem. Další sekce webu jsou věnovány vývoji hradů, historickým osobnostem, terminologii, literatuře atd. Zaujme zejména bohatá obrazová část s velkým množstvím historických vyobrazení a kresebných rekonstrukcí. Obdivuhodný počin volnočasový počin jednoho člověka.

Stredovek.com
Několik set autorem navštívených, fotograficky podrobně zdokumentovaných a stručně popsaných hradů. Vedle toho navíc obdobně zpracovaná hradiště a městská opevnění. Obdivuhodný počin volnočasový počin jednoho člověka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>